Elbette Benim Teröristim İyidir | Furkan Haber

Elbette Benim Teröristim İyidir

Furkan/Yorum sayfasında geçtiğimiz Cuma günü yaşanan Paris'teki saldırılar değerlendiriliyor.

16 Kasım 2015ELBETTE BENİM TERÖRİSTİM İYİDİR

 Furkan/Yorum 

 

Fransa şokta… 132 ölü, 99’u ağır bilmem şu kadar yaralı…

 

Holland Fransa’nın cumhurbaşkanı olarak hakîkati itiraf ediyor: “Bizi korkuttular!”

Evet, korktular. Ve bu korku hiç şübhe yok ki gittikçe korkularının artmasına sebeb olacak. Klâsik ifâdeyle söyleyelim: “Herkes ektiğini biçer.” Batı batıyor! Kurtuluşunun çâresi insan olmak, insanca düşünmekte.

132 ölü, 99’u ağır bilmem şu kadar yaralı… Masumdular falân. Anladık! IŞİD de eylemi üstlenmiş… Şimdi; bu rakamın yanına Irak’ta öldürülen bir milyon masumu, Suriye’de öldürülen bir o kadar insanı koyun bakalım nasıl bir manzarayla karşılaşacaksınız?.. Filistin’i, Arakan’ı, Moro’yu geçiyorum, sadece Irak ve Suriye’de üzerinden düşünelim; manzara nasıl?

Esed’in işkenceyle öldürdüğü 50-60 bin insanın fotoğraflarını yayınlayan bu Batı değil miydi? Aynı Batı bu vahşet karşısında ne yapmıştı? Hiç! Batılının hazzına katkı yapacak bir kâr karşısında bir milyon Müslüman’ın ölümü ne ki!.. Tabiî devranın döneceğini hesab etmediler, edemediler, etmek istemediler. İlân edilmemiş bir savaşla (kaldı ki oğul Bush “Haçlı Seferi” diyerek ağzından kaçırmıştı) milyonlarca Müslüman’ı öldürmeye devam ettiler… Bir kediyi bile köşeye sıkıştırıp vursan, bir iki üçüncü de suratına atlar; can havli meselesi. Karşısındaki kedi de değil, insan! Bir gün ciddi bir hamleyle kendini kurtarma amelisine girişeceğini hiç mi düşünmedin?

 

Diyalog:

– Ama bunlar terörist!

– Neden?

– Masum insanları öldürüyorlar!

– Irak’ta Suriye’de öldürülen insanlar?

– Onlar demokratik teamüllere göre öldürüldüler!

– Bu fırsatı bize de verseniz de biraz da biz demokratik teamüllere göre öldürsek?

– Olmaz!

– Neden?

– Siz barbarsınız!

– Anladım. Siz demokratik teamüllere göre öldürdüğünüz için ELBETTE BENİM TERÖRİSTİM İYİDİR diyorsunuz!

– Evet!

– Mâdem evet, şimdi kendinize daha fazla mukayyed olun “Ben geliyorum” diyenlere karşı da tedbirlerinizi artırın. Size açık bir istihbarat şeklinde bir tiyo da vereyim; sınırlarınızı kapatarak, orduyu şehrin göbeğine salarak bu sıkıntıdan kurtulamazsınız. Tek çareniz İNSAN OLMAK, insan davranışı öğrenmek.

– İnsan olmayı barbarlardan mı öğreneceğiz.

– Maalesef! Sizin tek dişiniz kalmıştı o da sökülmek üzere. Barbarların tüm dişleri taş gibi. Maalesef bunu kabul etmek zorundasınız, barbarlar size insan olmayı öğretecek; başka bir yol kalmadı.

– Ama… Onlar terörist!

– Merak etmeyin yakında onlar da demokratik demokratik öldürmeyi öğrenirler. Şimdi durumları biraz da sizin Cezayir’de, Amerika’da, Irak’ta, Suriye’de, Filistin’de, Arakan’da yaptıklarınıza benziyor, yâni henüz demokratik öldürmeyi bilmiyorlar; öğrenecekler.

– Ama!

– Aması maması yok. Süreç böyle işliyor. Önce terörist olarak öldürecekler, sonra demokratik terörizmin ilkelerini benimseyecekler; o zaman herhâlde onları seversiniz. Öyle ya bu durumda onların ilkeleriyle sizin ilkeleriniz örtüştüğünden ELBETTE BENİM TERÖRİSTİM İYİDİR hükmü onlar için de geçerli olacak.

– Ama!

– Zihniniz dumura uğramış, hayvanî insiyaklarla hareket ettiğiniz müddetçe bu söylenenleri anlayamazsınız. Bu sebeble uzatmıyorum; gidin, insan olmayı öğrenin, sonra konuşalım.

– Terörizmi savunuyorsun!

– Hayır, senin ne kadar kaliteli, profesyonel terörist olduğunu anlatmaya çalışıyorum… Zihni toparla da gel; hadi bakalım!

 

FURKAN YORUM

kitap al
kitap
web tasarım
büyü yapmak
büyü